Посета представника Министарства културе и информисања нашој школи

Дана 4.11.2019. године нашу школу посетили су представници Министарства културе и информисања, који су ученике осмог разреда ближе упознали сa темом “Јачање медијске писмености”. Том приликом ученици су имали прилику да сазнају више о томе шта значи медијска писменост, колико рекламе и наслови у новинама имају утицај на младу популацију, који је разлог због кога неким информацијама/насловима у медијима посвећују више пажње него другима, колико друштвене мреже утичу на њихов избор и став, колико човек у току дана прими порукука која у себи садржи неку рекламу и слично. Ученике је веома заинтересовала тема, па су активно учествовали постављајући питања на тему и искрено одговарали на питања која се тичу њиховох идола, интересовања на интернету и о томе колико је данас другачије детињство у односу на детињство њихових предавача.