Креативни часови у одељењима првог разреда

Биљке и животиње у мојој околини

Помоћу иновативног модела ученици одељења 1-2 обрадили су наставну јединицу „Биљке и животиње у мојој околини“. Егземпларном наставом и применом групног облика рада открили су да час може бити занимљивији, а за циљ су имали осамостаљивање  у процесу учења, свесну активност и активно слушање. Ученици су по примеру свог учитеља обрађивали дато станиште и издвајали из текста битне информације које су у том случају биле називи биљака и животиња. На основу осмеха и озарених лица првака, можда се учитељ упусти у нове авантуре и примени опет неки од иновативних модела.

Да ли је Физичко васпитање синоним за игру?

Још се не зна тачан одговор на питање да ли је Физичко и здравствено васпитање синоним за игру, јер је предмет више од игре, али је сигурно  да су наши ђаци прваци  на том часу Физичког и здравственог васпитања уживали у изазовима који су били пред њима. Поред међуодељењског дружења ученика одељења  1-2 и 1-3, деца су развила позитиван такмичарски дух и из свег срца бодрили су своје другаре. На крају ових лепих активности сви сусе забавили и организовали хватање балона.