Међународно истраживање развоја читалачке писмености, PIRLS2021. одржано у ОШ „Јелена Ћетковић“

У ОШ „Јелена Ћетковић“ спроведено је 18.3.2021. године Међународно истраживање развоја читалачке писмености, PIRLS2021. Улога истраживања је унапређивање наставе и процеса разумевања читања код ученика четвртог разреда. Република Србија први пут ове године учествује у PIRLS2021 истраживању које се спроводи још у 60 земаља. У нашој школи од сране Завода за вредновање квалитета образовања и васпитања одабрана су одељења 4/2 и 4/5 у којима се спровело истраживање. У реализацији истраживања учествовале су учитељице Весна Цветковић Марковић и Александра Тоскић, администратори тестирања биле су Марија Анђелић, школски библиотекар и Александра Гецић, наставник хемије, координатор тестирања била је Јелена Предић, помоћник директора и тестирање је пратио национални контролор Теодора Бојовић.