Посета Отвореним лабораторијама на Хемијском факултету у Београду

Учешће у програму  „Отворене лабораторије“  на Хемијском факултету у Београду успешно је реализовано са 21 учеником осмих разреда у пратњи наставнице хемије Александре Гецић.  Програм је био одржан у суботу, 30. 11. 2019. године у периоду од 14-16:30  часова.

Посета се састојала из три сегмента.

У првом сегменту, посетили смо Музеј хемије и видели збирку великана српске хемије, оригинална документа и опрему прве српске хемијске лабораторије на Лицеју и Великој школи које представљају драгоцено сведочанство о развоју хемије у Србији.

У другом сегменту,  ученици су самостално радили у лабораторији  што  им је омогућило овладавање основним техникама  рада у правој хемијској лабораторији.

У трећем сегменту, ученицима су показани демонстрациони огледи од стране студената чиме је успостављена корелација практичног и теоријског знања из хемије али и других предмета (биологија и физика).