Савремена школа – школа за све

Није реткост да у нашој школи негујемо традиционалне вредности, али и да идемо укорак са временом пратећи иновације у контексту школе. Сарадња са родитељима је аспект који негујемо. У одељењу 1-2 сарадња је остварена кроз креативну радионицу коју су ученици, полетни и слободни, назвали „Чинијада“. Мајка ученице Т.Б. је била на часу у улози не само родитеља, већ и едукаторке и креативног сарадника. Вешто је водила децу кроз радионицу о рециклажи. Да, добро сте прочитали! Из садржаја наставног градива – рециклаже, дошло се до сарадње.

За наше чиније били су потребни: вода, брашно, папири и добро расположење. Прваци су пажљиво слушали и посматрали прављење чиније, а потом су „умешали прсте“ и весело створили масу. Шта се после десило, видећете на фотографијама које говоре више од хиљаду речи, а мање од срећних лица малишана. Нека крај једне сарадње буде почетак многих даљих сарадњи.