Школска слава Свети Сава

Поводом школске славе Свети Сава одржана је традиционална свечаност. Свештеник, директорка школе, вероучитељица Тамара Каличанин и представници Ученичког парламента секли су колач. Након тога следила је свечана приредба – представа за коју је текст написала ученица одељења 6-1 Вишња Васиљевић и коју су извели њени другари и другарице из одељења. Поред сјајне представе и глуме, ученици су сами креативно осмислили реквизите, костиме и музику уз подршку и помоћ наставнице Српског језика Сандре Драгићевић. Сценографију су урадили ученици уз подршку наставнице Ликовне културе Ане Петровић.  Приредбу је увеличао и хор школе којим је дириговала наставница Музичке културе Александра Вуковић.  Ученици млађих разреда који похађају боравак су извели рецитал, који је припремила наставница Весна Цветковић Марковић.  Ученици од првог до четвртог разреда су својим литерарним и ликовним радовима су улепшали и украсили овај дан.  Ученици првог разреда су за задатак имали доцртавање бојанки са ликом Светог Саве или манастира Жича и Сопоћани, или пак креирање лика Светог Саве. Ученици другог разреда су цртали Светог Саву или писали песму о Светом Сави. Ученици трећег и четвртог разреда су креирали литерарне и ликовне радове већег формата и разноврснијих техника. Њихов рад су пратиле и усмеравали њихове учитељице и учитељ. Декорацијом хола су се бавили учитељ Јован Мијаиловић, учитељице Биљана Мијаиловић и Тамара Станојевић тако да је тога дана све у нашој школи било свечано. Директорка школе Љиљана Ристић захвалила се присутнима и честитала славу и ученицима, и колективу, и гостима.