Тематски дан „Читам и представљам“

Дана 14. 11 . 2023. одржан је тематски дан „Читам и представљам“. Са ученицима одељења 1-1 одржала је радионицу наставница Српског језика и књижевности и библиотекар Марија Анђелић, са ученицима одељења 1-2, 1-3, 1-4 и 1-5 наставница Српског језика и књижевности и библиотекар Даниела Стефановић. Радионице су биле веома креативне, динамичне, поучне и ученици су били веома заинтересовани и показали су да воле и да често читају. Наставнице Српског језика и књижевности Славица Обрадовић, Драгана Поповић, Марија Анђелић, Даниела Стефановић, Сандра Драгићевић и Милица Зорић са својим ученицима правиле су паное са приказом омиљених књига које ученици препоручују својим вршњацима да прочитају. Ученици петог и седмог разреда су са својом наставницом Славицом Обрадовић издвојили разлоге за читање. Препоручивали су омиљене књиге и ученици одељења 3-4 са учитељицом Биљаном Мијаиловић, као и ученици одељења 1-4, који су, иако најмлађи у школи, били најкреативнији у представљању омиљених књига са својом учитељицом Иваном Милкановић.

У „Јеленином“  продуженом боравку је иначе новембар био тематски месец резервисан за бајке. Ученици другог разреда су са учитељицом Драганом М. Илић имали радионицу посвећену управо бајкама, на којој су представљали своје омиљене бајке, а затим су их илустровали. Најуспешнији и најмаштовитији радови красе хол испред учионица продуженог боравка.