За срећу деце „Јелене Ћетковић“

У холу наше школе 22. новембра 2022. године одржан је хуманитарни школски сајам књига под слоганом За срећу деце „Јелене Ћетковић“. Организатори и учесници ове акције били су ученици четвртог разреда, свих пет одељења, и њихови учитељи – Нада Миличић,  Милена Милошевић, Ивана Милкановић, Јован Мијаиловић и Драгана Митровић. На штандовима деца су изложила разне књиге и своје ручно прављене предмете и сувенире: шналице, наруквице, огрлице, минђуше, магнете, лампе, обележиваче за књиге, кућице од картона, роботе и сл. Деца су спојила лепо и корисно. Дружећи се и са осмехом на лицу куповало се и продавало.  Сакупљена одређена сума је намењена деци наше школе са угроженим здрављем и деци без родитеља.

На овај начин деца и њихови учитељи, организатори школског сајма књига, показали су један леп гест. Били су поносни што су део акције која је успешно завршена. Показали су добру вољу и то да су спремни да помогну, да саосећају и да учине онолико колико могу да би нечије детињство било бар на кратко срећно.

Лена Дамјановић, ученица IV1